Latviešu lietišķās mākslas gadatirgus.

Jau šajā nedēļas nogalē, 2. un 3. jūnijā no plkst. 10.00 līdz 17.00 Brīvdabas muzejā norisināsies gada lielākie amatniecības svētki – Tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus., kurā piedalīsies arī Marta Krasta un Sigitas Kreivaitis ar speciāli šim pasākumam radītām rotām.
42. gadu pēc kārtas jūnija pirmajā nedēļas nogalē Brīvdabas muzejā pulcējas tautas lietišķās mākslas studijas un amatnieki no visas Latvijas, lai divu dienu laikā ar savu gada veikumu iepazīstinātu apmeklētājus.
Gadatirgus ir svētki gan tā dalībniekiem, gan apmeklētajiem, kas daudzām ģimenēm izveidojusies par tradīciju vairākās paaudzēs. Tā ir tikšanās un profesionālās pieredzes apmaiņas vieta dažādu paaudžu un specialitāšu latviešu tautas lietišķās mākslas izstrādājumu darinātājiem no visiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem. Vienlaikus Gadatirgus ir tautas lietišķās mākslas gada sasniegumu skate un iespēja amatniekiem izstādīt un pārdot savus labākos izstrādājumus. Savukārt Gadatirgus apmeklētāji var iegādāties augstvērtīgus latviešu tradicionālās amatniecības darinājumus.
Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Pie abām muzeja ieejām darbosies maksas stāvvieta. Apmeklētāju ērtībai aicinām izmantot sabiedrisko transportu: Rīgas satiksmes autobusus nr.1, 19, 28. SIA Ekspress Ādaži autobusus nr. 6821 – 6826, mikroautobusu nr.218.
Vairāk info: www.brivdabasmuzejs.lv/

Nav komentāru:

back to top