MĀKSLINIEKI


ROTAS
Marta Krasta
Sigitas Kreivaitis
Anna Fanigina
Pauls Spridzāns
Svajunas Udrys

KERAMIKA
Juris Bergins
Izabella Krolle
Ilona Romule
Ineta Greiža
Kornēlija Ozoliņa

GRAFIKA
Sigitas Kreivaitis
Gunārs Krollis
Einārs Plūksna
Aleksandrs Neberekutins
Agnese Bule
Jekaterina Grazjeva
Irīna Vorkale
Indulis Kalniņš
MARTA KRASTA -Mag. Jewelry designer. Strādā ar sudrabu, dārakmeņiem, pusdārakmeņiem, pērlēm u.c veidojot mūsdienīgas avangarda rotas.Ziņas:
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2013/04/mkrasta-auskari.html
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2013/01/marta-krasta-rotas.html
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2012/05/rotas.html
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2011/12/ziemas-saulgriezu-tirdzins.html
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2011/10/festivals-bildes.html


     
Mag. Jewelry designer. Strādā ar sudrabu, dārakmeņiem, pusdārakmeņiem, pērlēm un ir vienīgais autors Latvijā kurš strādā ar karstajām emaljām. S.Kreivaitis pieņem arī individuālus pasūtijumus.


Ziņas:
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2013/04/skreivaitis-rotas.html
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2013/01/blog-post_22.html
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2013/01/skreivaitis-auskari.html
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2012/12/jauni-darbi-no-skreivaisa.html
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2012/05/rotas.html
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2012/04/jauni-auskari-no-sigita-kreivaisa.html http://www.martaskrastasgalerija.lv/2012/04/jauni-darbi-no-sigita-kreivaisa.html
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2012/03/jauni-darbi-no-sigita-kreivaisa.html
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2011/12/ziemas-saulgriezu-tirdzins.html
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2011/12/lietuvas-makslas-muzejs.html
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2011/10/festivals-bildes.html
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2011/10/sigita-kreivaisa-glezniecibas-un-rotu.htmlANNA FANIGINA
Annas Faniginas metālmākslas karjera jeb -kā viņai pašai labpatīk sacīt - ceļš mākslā nav tipisks. Mācījusies Fizikas un matemātikas fakultātē Latvijas Universitātē. Gribējies izmēģināt ko radošu, viņa cītīgi sāka gatavoties iestājeksāmeniem un iestājās Lietišķās mākslas vidusskolā. Pabeidzot mācības, Annai izdevās visai ātri izveidot savu zīmolu Verba (latīniski — vārdi) un nodibināt darbnīcu. Annas darbi izstādīti vairākās Rīgas mākslas galerijās.Anna piedalijusies starptautiskās izstādēs Lietuva,Somija,Krievija, Itālija. "Es iedvesmojos no dzīves, kas mums apkārt. Ļoti dārgas lietas stāv blakus ļoti lētām. Te reibinoša bagātība, bet paej soli tālāk un — jau nabadzība,"
-beidzis Latvijas mākslas akadēmiju Metāla dizaina nodaļu, rotas izgatavo no sudraba, iestrādājot tajā pērles, ahātus, tīģeraci, malahītu, tirkīzu.


Ziņas:
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2012/12/jauni-darbi-pspridzana.html


 I was born in 1964.03.30 in Siauliai. In 1982 I was graduated from Siauliai 11th Av. school. Since 1988 i started to participate in exhibitions. Present theatre performances set design: "Suteptoji stylus" Vilnius Puppet Theatre and the "taste of honey" in the Nicholas Theatre-Studio. In 1992 I worked for the New Vilnia preschool children's art studio as a drawing teacher. In 1992-1993 - Vilnius Academy of Fine Arts Textile Department foreman. In 1997 - Youth School “Atgaja" was hosted Fine Crafts section. In 1997 I joined the Union of Lithuanian folk art, and in 1999 - The Lithuanian Artists Union. I am Vice-Chairman of the textile section. I am married and I have a son and dog.Ziņas:

http://www.martaskrastasgalerija.lv/2012/05/svajunas-udrys.html

KERAMIKAJURIS BERGINS

Mākslinieks Juris Bergins ir viens no nedaudzajiem latviešu māksliniekiem, kas ir Starptautiskās keramikas akadēmijas (International Academy of Ceramics/ IAC) biedrs.J. Berginam ir savs spilgts, atpazīstams daiļrades rokraksts, ko var dēvēt par postmodernistisku.Mākslinieka trīsdimensionālas porcelāna kompozīcijas pārsteidz ar grotesko vēstījumu, formu disharmonisko kopumu, piesaista uzmanību un intriģē. Ironija un nopietnība, garīgums un svētā noliegšana, elitārās un marginālās kultūras elementi saplūst kopā mākslinieka darbos.

Ziņas:
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2013/02/jbergins-porcelans.html
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2012/05/jauni-darbi-no-jura-bergina.html
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2011/12/jauni-darbi-no-jura-bergina.html
IZABELLA KROLLE


ILONA ROMULE
Ilona Romule ir viena no starptautiski pazīstamākajām Latvijas keramiķēm, Ženēvas Starptautiskās keramikas akadēmijas biedre. Viņa regulāri piedalās starptautiskos porcelāna mākslas simpozijos un radošajās darbnīcās, lasa lekcijas un vada meistardarbnīcas.
Ilonu Romuli keramikā interesē iespēja izteikties trijās dimensijās, izmantot apjoma virsmu grafikai vai glezniecībai un rezultātu veidot gan kā funkcionālu priekšmetu, gan dekoratīvu tilpumu.
Jau kopš studiju laika Latvijas Mākslas akadēmijā Ilona Romule strādā galvenokārt ar baltajām masām – šamotu, porcelānu, fajansu. Radošās darbības sākumā Ilona Romule veido lielformāta šamota skulptūras, no 1991. gada konsekventi strādā tikai ar porcelānu, papildinot skulpturālos darbus ar smalku apgleznojumu virsglazūras tehnikā.

 


 

Ziņas:
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2012/05/ilona-romule-ir-viena-no-starptautiski.html
INETA GREIŽA
Ineta Greiža mālu savieno ar metālu. Viņa nespējot vienaldzīgi paiet garām vēl noderīgām un skaistām lietām, piemēram, naglām, stieplītēm. Vēlējusies tās izmantot.
”Metāls labi saprotas ar mālu, tāpat keramika ar stiklu. Kolēģi zina šo manu vājību un tagad nes neparasta stikla pudelītes, vecus dzelzs priekšmetus,” viņa skaidro. Mazo formu darbiņi kā īpašs akcents lieliski iederas modernā interjerā. Eksperimentos ar ķimikālijām iegūtas dažādas krāsas, kuras iededzina šamota plāksnēs – tā rodas keramikas gleznas. Līdzīgi top keramikas flīzes, kuras izmanto savdabīga interjera radīšanā, ar tām noklājot kādu sienu vai aizpildot nišu.

 KORNĒLIJA OZOLIŅA


Kornēlija Ozoliņa  ir viena no Latvijas izcilākajām keramiķēm,  vecmeistare,  slavenās ķīpsalas keramikas grupas viena no vadošām maksliniecēm un dibinātājām.
K.Ozoliņa dzimusi 1940.gadā ,1960.gadā beigusi Rīgas Lietišķās mākslas viusskolas keramikas nodaļu,  1967. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas nodaļu. No 1971. gada Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Izstādēs piedalās kopš 1966. gada. Darbi eksponēti Polijā, Rumānijā, Dienvidslāvijā, Japānā, Itālijā, Francijā, Zviedrijā (2000), Norvēģijā (1999).


GRAFIKA


     
S. Kreivaitis ir mācījies glezniecību Kauņas J. Naujaļa mākslas vidusskolā un Tallinas mākslas institūtā absolvējis metālmākslas nodaļu. Lietuvā dzimušā un augušā mākslinieka darbos jūtama saikne ar dzimteni - viņa māksla, īpaši glezniecība, saglabā savu lietuvisko dabu – grotesku, krāsainību, tēlu nosacītību un deformācijas, kas ir tuvas Lietuvas tautas mākslai. Savā daiļradē Sigits pievērsies arī Ēģiptes, Latīņamerikas, kā arī Āfrikas tautu mākslas studijām, kuru atsauces vērojamas viņa mākslā.


Ziņas:
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2011/10/sigita-kreivaisa-glezniecibas-un-rotu.html


GUNĀRS KROLLIS
Gunārs Krollis latviešu mākslā ir plašāk pazīstams ar savām grāmatu ilustrācijām un stājgrafikām. Dzimis 1932. gadā. Profesionālā izglītība – J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskola (1948 – 1953), Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļa (1954-1960), ko absolvē prof. A. Apiņa vadībā. Izstādēs regulāri piedalās no 1956. gada. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs no 1963. gada un no 1993. gada asociācijas "B – 13" (1993 - 1998) biedrs. Sarīkojis vairāk nekā 20 personālizstādes Latvijā un ārpus tās robežām.
 
Ziņas:
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2012/05/gunara-krolla-personalizstade.html
EINĀRS PLŪKSNA
Einārs Plūksna (1941.) beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Interjera un iekārtas nodaļu 1966.gadā, izstādēs piedalās kopš akadēmijas beigšanas. No 1965. līdz 1981.gadam strādāja "Dekoratīvās Mākslas kombinātā". Kā nozīmīgākie mākslinieka darbi minami interjera dizaina risinājumi kinoteātra "Rīga" kafejnīcai, viesnīcai "Metropole" un kinoteātrim "Spartaks".


Aleksandrs Ņeberekutins
Dzimis:1962 gadā.

Izglītība:
Izglītību guvis mākslas zīmēšanas un glezniecības studijā V. Rakitjanska vadībā, no 1974 līdz 1979 gadam. Krievijā turpināja studijas ZHR Tkacheva studijā un studijas Ļeņingradā. Visu savu brīvo laiku pavadīja Krievijas muzeju un Ermitāžā, pētot un kopējot meistardarbus. Laika posmā no 1979 - 1982 viņa kosultanti ir gleznotājs E. Moiseenko un skulptors Anikušins. Rīgā dzīvo kopš 1984. gada. Regulārs dalībnieks starptautiskajas izstādēs un plenēros, tikušas organizētas vairāk kā 20 personālizstādes ir piedalījies izsolēs.
Turpina strādāt dažādos žanros un metodēm, eļļa, akvarelis. Viņa darbi atrodas slavenu cilvēku privātās kolekcijās Rietumos un Eiropā. Daudz ceļo, meklējot jaunu pieredzi darbu veidošanā.


Ziņas:
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2013/01/aleksandrs-neberekutins-gleznas.html

AGNESE BULE
Agnese Bule 1991. gadā beigusi Lietišķās Mākslas vidusskolas Dekoratīvās Noformēšanas nodaļu. Gadu studējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vides un Interjera nodaļā, bet 1992.gadā iestājusies Dizaina Grafikas nodaļā, kuru absolvējusi 1996.gadā. Kopš 1993.gada māksliniece piedalās izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs. Multimediālais projekts „Latviešu sapnis” ir mākslinieces maģistra darbs studējot Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas meistardarbnīcā


   


Ziņas:
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2012/04/apsveikumu-kartinas.html
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2012/03/latviesu-sapnis.html
JEKATERINA GRAZJEVA
Jekaterina Grjazeva ir smalka māksliniece. Viņa iejūtīgi un delikāti ieved skatītāju savā poētiskajā pasaulē, kas ir daudz cilvēcīgāka, nekā realitāte, un tomēr ir saistīta ar to ar neredzamām saitēm. Jekaterinas Grjazevas rokraksts ir veidots no simbolisma maigas elegances (līdz sirreālistiskām izpausmēm) un modernisma līniju izsmalcinātības. Bieži vien šķiet, ka viņas grafisko lapu zīmējums seko jau iepriekš pārdomatam rakstam. Mākslinieci vilina miniatūra forma – “sirds lielumā, plaukstas formātā”, kuras krāsainais risinājums ir gaužām rezervēts. Daudz spilgtāki ir viņas zīmējumi uz krāsainā papīra. Tomēr arī šeit ir manāmi centieni veidot mākslinieciski-romantisku vidi.
 Ziņas:
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2012/04/apsveikumu-kartinas.html
IRĪNA VORKALE

Dzimusi 1953. gadā. Profesionālā izglītība – J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskola (1961 – 1973), Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļa (1974 – 1979).
Izstādēs piedalās no 1972. gada. Latvijas Mākslinieku savienības biedre no 1985. gada.
Sarīkojusi personālizstādes Rīgā (1996, 1998, 1999). Regulāri piedalījusies grupu Izstādēs Latvijā, Spānijā, Austrālijā, Gruzijā, Čehoslovākijā, Krievijā un citviet.
Darbi atrodas Valsts Mākslas muzeja un Latvijas Mākslinieku savienības, Latvijas Kultūras ministrijas, mākslas muzeja "Arsenāls", Latvijas Kultūras fonda un Latvijas vēstniecības Kanādā kolekcijās. Strādā akvareļa tehnikā. Darbojusies kā grāmatu ilustrātore. Nodarbojas ar lietišķo grafiku un dizainu, porcelāna apgleznošanu, zīda apgleznošanu, ekspozīciju dizainu, sienu gleznojumiem.

Ziņas:
http://www.martaskrastasgalerija.lv/2012/12/jaunumi-no-ivorkales.html
INDULIS KALNIŅŠ


Indulis Kalniņš dzimis 1945. Gadā Rīgā
1978.gadā beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļu
Latvijas Mākslinieku savienības biedrs no 1986.gada
Izstādēs piedalās no 1978.gada
Personālizstādes 1990. Un 1995.gadā rīgā
Gleznas izstādītas galerijās un atrodas privātkolekcijās Latvijā, Holandē, Zviedrijā, Vācijā, Francijā, ASV
Indulis Kalniņš- pazīstams dizaina grafikas un plakāta mākslinieks- jau ilgāku laiku strādā glezniecības jomā. Interese par „krāsu mākslu” radusies pakāpeniski, bet nopietnas aprises ieguvusi astoņdesmito gadu otrajā pusē.
Induļa Kalniņa glezniecībai savā veidā piemīt racionāls raksturs. Pētot gan pasaules, gan latviešu glezniecībā labi zināmus tēlus un populārus glezniecības paņēmienus, viņš kā dizainers konstruē jaunu, bet tajā pat laikā visiem atpazīstamu glezniecības pasauli. Tiek veidota glezna – substance, kura ar savu pragmatisko raksturu atklāj mākslinieka tieksmi pēc sakārtotības, ritmikas un arī dekoratīvas ekspresijas.

back to top